הסיפור הלא יאמן של צמח המרווה המרושתת-חידוש עולמי-מקור ישראלי לאומגה 3

שמן זרעי המרווה המרושתת התגלה על ידי קבוצה של חוקרים מומחים בתחום הגנטיקה של צמחי ארץ ישראל במכון ולקני שמשמש כגוף המחקר והפיתוח של משרד החקלאות של מדינת ישראל. בשנת  1990 הם יצאו למשימה שאפתנית - לגלות מקור חדש של אומגה 3 אידיאלי.  במסגרת עבודת המחקר שנמשכה למעלה מעשור, הם סרקו את מאגר הגנים של אלפי צמחים מאזור הים התיכון וגילו כי בזן מסוים של מרווה – המרווה המרושתת (או בשמו הבוטני Salvia Sclarea) יש ריכוז גבוה של אומגה 3 ובנוסף עוד מגוון תכונות מבטיחות.מאז הגילוי, החוקרים ערכו מאות בדיקות מעבדה לבדיקת בטיחות ויציבות המוצר. לאחר שניתחו את התוצאות, גילוי החוקרים להפתעתם  ששמן המרווה המרושתת מאגד בתוכו בצורה נדירה  שלל תוכנות מובנות שהופכות אותו למקור האומגה 3 היעיל ביותר שמוכר היום למדע, בנוסף לכך החוקרים גילו ששמן המרווה המרושתת הוא המקור היציב ביותר של אומגה 3 בטבע, תגלית מרעישה זו הניעה את החוקרים להמשיך ולחקור את שמן המרווה לעומק בצורה מקיפה.

 

בתמונה - פרופסור נתיב דודאי ממובילי הפרויקט במכון הוולקני ליד צמח המרווה בתחילת שנות ה 90.

 

בשנת 2002 חבורת יזמים מתחום ההייטק והמשפט המסחרי חברה למכון וולקני וקידמה את הפרויקט משלב הפיתוח הגולמי לשלב המסחרי, הם החלו ברישום פטנט עולמי על התגלית של שמן המרווה המרושתת ובמקביל החלו בפיתוח חקלאי  לגידול המוני של צמח המרווה המרושתת שעד לאותה תקופה לא גודל בהיקפים אלו.

בתמונות- חלקת כפר יחזקאל - הגידול המסחרי הראשון של המרווה המרושתת (גידול וקציר ראשון של המרווה המרושתת) בשנים 2003-2004

                                                                                                                  

בתמונה חלקת חרובים בגליל העליון (נפגעה מפגיעת רקטה של החיזבללה בשנת 2006)

בשנים 2005-2006 החלו היזמים בתהליכים מסחריים לשילוב שמן המרווה במזון, היזמים בחרו בשילוב אומגה 3 במזון בגלל התכונה היוצאת דופן של שמן המרווה שהתגלתה שהוא אינו מתחמצן  גם לאחר מעבר של  תהליכי ייצור אשר קשורים לחימום כגון פיסטור, או אקסטרוזיה,  ולאורך כל חיי המדף שלו הוא מפגין יציבות יוצאת דופן שהכתירה אותו כמקור האומגה 3 הטבעי היציב ביותר בטבע. בשנת 2006 לראשונה שולב שמן המרווה במוצר שוקו לילדים של חברת "טרה" בהמשך שולב המוצר כמזון פונקציואנלי אומגה 3 במוצר הצ'יטוס של חברת עלית, בממרחי שוקולד של חברת B&D  , בלחם אפוי, ובדגנים.

בתמונה אומגה 3  ממרווה מרושתת תחת המותג אלינה במשקאות שוקו של טרה

 

בתמונה אומגה 3  ממרווה מרושתת תחת המותג אלינה בחטיף צ'יטוס ושוש של חברת שטראוס עלית 

 

בשנת 2008 החל להימכר שמן המרווה כתוסף תזונה בקפסולות ובשמן תחת מותג שיווקי פרטי, המכירות היו הצלחה מסחררת ובשנת 2012 נחשב שמן המרווה כתוסף האומגה 3 המבוקש בישראל!

בתמונה שנת 2011 כבוד נשיא המדינה לשעבר מר שמעון פרס עם פרופסור נתיב דודאי אשר מציג את פרויקט המרווה המרושתת בביקור הנשיא במכון וולקני

בשנת 2013 תחת המותג אומגה ויסאג' מוצר אומגה 3 מרווה מרושתת בקפסולות עבר שדרוג משמעותי (ייצור בקפסולות צמחיות על ידי היצרן המוביל בעולם בתחום זה) והחל להמכר בארץ ובחול בהצלחה מסחררת. 
כיום בשנת 2015 למוצר יש אלפי משתמשים אדוקים בארץ ובחול שמצאו מקור אמיתי ואפקטיבי לאומגה 3, עדויות הלקוחות שלנו על אפקטיביות המוצר ויעילותו בתחומים רבים כמו קשב וריכוז, נשים בהריון, פסוריאזיס ומחלות דלקתיות הם יוצאות דופן וקצרה היריעה מלפרט אותם, בארצות הברית שם נמכר המוצר בהצלחה מרובה – נוצר ביקוש אדיר למוצר והוא נחשב לסיפור הצלחה ישראלי בתחום תוספי התזונה

 

 לדף הבית